1xbet

CHP Milletvekili Sarıaslan, Yürüyüş Yasağıyla İlgili Açıklama Yaptı

CHP'nin 'Atatürk'e Saygı ve Cumhuriyet Yürüyüşü'ne 'kamu düzenini bozar' diye izin vermeyen Nevşehir Valiliği geri adım attı. Olayla ilgili CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan açıklama yaptı.

CHP Milletvekili Sarıaslan, Yürüyüş Yasağıyla İlgili Açıklama Yaptı
Bu içerik 164 kez okundu.

CHP'nin 'Atatürk'e Saygı ve Cumhuriyet Yürüyüşü'ne 'kamu düzenini bozar' diye izin vermeyen Nevşehir Valiliği geri adım attı. Olayla ilgili CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan açıklama yaptı.

Nevşehir Valisi'nin CHP heyetine "Yurt dışındaydım. Yanlış yapılmış. Yürüyebilirsiniz" açıklamasının ardından belirlenen güzergâhta CHP yürüyüşünü gerçekleştirdi.

CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan yürüyüş sonrası açıklama yaptı.

Sarıaslan yaptığı açıklamada Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ın izin verilmeyen imza ile ilgisi olmadığını, Vali Aktaş’ın o tarihlerde Japonya’da olduğunu söyledi.

Sarıaslan, “Şimdi önce izin verildi daha sonra iptal edildi. Bugün Sayın Vali beni aradı ve birlikte çay içelim dedi. Valimizi İl Başkanımız ile birlikte ziyaret ettik. Kendisinin Japonya’da olduğunu, kendisinin izin yasağından haberi olmadığını söyledi. Bu konuyla ilgili olarak izin yasağını getiren kimse gerekli inceleme ve araştırma yapacağını söyledi. İstediğimiz şekilde Cumhuriyetimizi kutlayacağımızı söyledi. Bizde kendisine zaten bunun en doğal hakkımız olduğunu Cumhuriyet Halk Partisi’nin Cumhuriyeti kuran bir parti olduğunu, milletimiz ile birlikte bu Cumhuriyeti kutlamamız gerektiğini söyledi. Valimizde zaten yanlış anlaşılma olduğunu söyledi. Hiçbir problem olmadı. Nevşehir halkı CHP’lisi, İYİ Partilisi, MHP’lisi, AK Partilisi yürüyeceğiz. Sayın Valimiz kendisi anlattı. Burada Valiliğin sorumlu olduğu yer ama Valimizin Japonya’da olmasından dolayı kaynaklanan yanlış imza atıldığını söyledi. Valimizi anladık. Valimize de teşekkür ettik. Demokratik bir ortamda Nevşehirlilerle kucaklaşarak bu bayramımızı kutladık” şeklinde konuştu.

CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan Nevşehir Valiliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Nevşehir İş İlanları
Nevşehir İş İlanları