1xbet

Cumhuriyet Fidanları Avanos’ta toprakla buluştu

Avanos Belediyesi ve Ankara Bahçelievler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin ortaklaşa düzenlediği Cumhuriyet Bayramı Fidan Dikimi etkinliği gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Fidanları Avanos’ta toprakla buluştu
Bu içerik 75 kez okundu.

Avanos Belediyesi ve Ankara Bahçelievler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin ortaklaşa düzenlediği Cumhuriyet Bayramı Fidan Dikimi etkinliği gerçekleştirildi.
Etkinliğe Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş, Ankara Bahçelievler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Şevket Özgün ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Birim Müdürleri, Belediye Personeli ve Avanos halkının yoğun katılımı oldu.

Etkinlikte konuşan Belediye Başkanı Celal Alper İbaş, “Çevremiz ve geleceğimiz için ağaç dikmenin ne kadar faydalı olduğunu bahsetti. Atatürk, 1929 yılının Ağustos ayında Yalova’da bir köşk yapılması için talimat verdi. Köşkün yapımı Eylül ayında tamamlandı. Ancak Atatürk 1930 yılının haziran ayında Yalova’daki köşke gittiğinde çalışanlar köşkün yanındaki çınar ağacının dalının köşkün çatısına vurduğunu, çatı ve duvara zarar verdiğini söyleyip, çınarın köşke uzanan dalını kesmek için izin istediler. Atatürk ise çınar ağacının dalının kesilmesi yerine binanın tramvay rayları üzerinde birkaç metre ileriye alınmasını emretti. Ve “Ağacı kesmeyin, Köşkü yürütün” talimatı ile ağaçlara ve doğaya verdiği önemden bahsetti. Bizler Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giden Cumhuriyetin yılmaz bekçileri olarak doğamız için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Ayrıca 13 Mayıs 2014 yılında yaşamış olduğumuz ve son derece üzücü Soma faciasında hayatını kaybeden Maden İşçileri için 301 adet Meşe fidanı toprakla buluşturarak orada hayatını kaybeden işçilerimizin anısına dikeceğiz” dedi.

Ankara Bahçelievler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Şevket Özgün, meşe ağacı hakkında bilgi vererek, Anadolu topraklarının meşe ağaçlarıyla özdeşleştiğini ve bu nedenle meşe ağacı dikimlerinin yaygınlaştırılması gerektiğine değindi. Etkinlik öncesi Başkan İbaş, plaket takdim ederek teşekkürlerini dile getirdi. Fidanların dikim işlemi gerçekleştirilerek etkinlik son buldu.

Avanos Belediyesi Celal Alper İbaş Cumhuriyet Fidanları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Nevşehir İş İlanları
Nevşehir İş İlanları