1xbet

MHP Nevşehir Milletvekili Adayları Açıklandı

Milliyetçi Hareket Partisi Nevşehir Milletvekili Adayları belli oldu.

MHP Nevşehir Milletvekili Adayları Açıklandı
Bu içerik 2074 kez okundu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Nevşehir Milletvekili Adayları belli oldu.

MHP 24 Haziranda gerçekleşecek olan 27. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri için Nevşehir Aday listesini açıkladı. Açıklanan listeye göre MHP’nin Nevşehir 1. sıra milletvekili adayı Mehmet Varol, 2. sıra adayı Sait Yüksel ve 3. sıra adayı ise Avukat Fazlı Koç oldu. 

 

Adı Soyadı

Mesleği

1

Mehmet VAROL

Eğitimci

2

Sait YÜKSEL

İş Adamı

3

Fazlı KOÇ

Avukat

Mehmet Varol Kimdir?

Mehmet Varol, 1964 yılında Nevşehir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Nevşehir’de tamamlayan Varol, Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden mezun oldu. Özel Öğretim Kurumlarında çalışma hayatına başlayan Varol, çeşitli dernek ve federasyonlarda yöneticilik ve başkanlık görevlerinde bulundu. Varol, 2003 yılında MHP Nevşehir il başkanı oldu. 2006 ve 2009 yıllarında yapılan il kongrelerinde yeniden seçilerek il başkanlığı görevini sürdüren Varol, 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde Nevşehir Milliyetçi Hareket Partisinden 25. Dönem milletvekili oldu.

Varol, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Sait Yüksel kimdir?

Sait Yüksel, 1969 yılında Kozaklı ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokulu Kozaklı ilçesinde, liseyi Kayseri Ticaret Lisesinde tamamlayan Yüksel, Anadolu Üniversitesi Maliye bölümünü bitirdi. 2004-2009 yıllarında Kozaklı Belediyesi Meclis üyeliği yapan Yüksel, Kozaklı ilçesinde un yapımı üzerine kendisine ait firmada yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütmekte.

Orta derecede Fransızca bilen Yüksel, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Fazlı Koç Kimdir?

Fazlı Koç, 13.06.1979 tarihinde Gülşehir’de doğdu. Nevşehir Anadolu Lisesi mezunu olan Koç, önce Doğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünde sömestri eğitimi gördü. Koç daha sonra Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.  Nevşehir Barosuna kayıtlı Avukat Fazlı Koç hem İngilizce hem Almanca biliyor.

Fazlı Koç evli ve 2 çocuk babasıdır.

18 Mayıs 2018

MHP Milletvekili aday listesi sıralama Nevşehir Haber Mehmet Varol Sait Yüksel Fazlı Koç Seçim Sonuç kimdir Özgeçmiş Parti Gülşehir 2018 24 Haziran
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Nevşehir İş İlanları
Nevşehir İş İlanları