1xbet

Basketbol Küçükler Yarı Final Maçları Sona Erdi

Okul sporları etkinlikleri kapsamında Nevşehir’de 8 ilin katılımı ile düzenlenen Basketbol Küçük Kız - Erkek Yarı Final Müsabakaları sonucunda bir üst tura yükselerek Türkiye birinciliğine katılmaya hak kazanan okul takımları belli oldu.

Basketbol Küçükler Yarı Final Maçları Sona Erdi
Bu içerik 1351 kez okundu.

2017-2018 yılı okul sporları etkinlikleri kapsamında Nevşehir’de düzenlenen Basketbol Küçük Kız - Erkek Yarı Final Müsabakaları tamamlandı. Müsabakalara Ankara, İstanbul, İzmir,  Kırşehir, Adana, Samsun, Gaziantep, Hatay ve Mersin illerinden gelen okul takımları katıldı.

İlimiz ev sahipliğinde gerçekleştirilen müsabakalarda Basketbol küçük erkekler kategorisinde İstanbul’dan Özel Bilfen Çamlıca Ortaokulu ve Özel Mef Ortaokulu, Ankara’dan Özel Bilfen Çayyolu Ortaokulu, İzmir’den  Özel Ege Ortaokulu, Adana’dan Özel Adana Gündoğdu Ortaokulu, Samsun’dan Özel Bahçeşehir Ortaokulu, Gaziantep’ten Adnan A.Ş. Ortaokulu ve Hatay ilinden de Antakya Gazi Ortaokulu mücadele ederken, Küçük Kızlar kategorisinde ise Ankara’dan  Özel Çankaya Bilişim Ortaokulu, İstanbul ‘dan Şehit Öğretmenler Ortaokulu  ve Özel Ataşehir Bilfen Ortaokulu, Mersin’den Özel Mersin Bahçeşehir Ortaokulu , Hatay’dan Namık Kemal Ortaokulu , Kırşehir’den Cacabey Ortaokulu , Adana’dan Şehit Halit Yaşar Mine Ortaokulu ile Gaziantep ilinden Özel Seçkin Ortaokulu illerini temsilen müsabakalara katıldı.

Basketbol Küçük Kızlar karşılaşmaları Damat İbrahim Paşa Spor Salonu'nda gerçekleştirilirken, küçük erkekler maçları da Avanos Spor Salonunda yapıldı. Tek devreli lig usulüne göre oynanan ve çok çekişmeli geçen maçlar sonucunda bir üst tura yükselen okul takımları belirlendi.

Küçük Erkekler kategorisinde; İstanbul Çamlıca Bilfen Ortaokulu birinci olurken, Ankara Özel Bilfen Ortaokulu ikinci oldu. Küçük Kızlar kategorisinde ise müsabakalar sonucunda İstanbul Şehit Öğretmen Ortaokulu birinci, Ankara Özel Çankaya Bilişim Ortaokulu da ikinci oldu.

İşte Basketbol küçükler kategorisinde bir üst tura yükselerek Türkiye birinciliğine katılmaya hak kazanan okul takımları;

Küçük Erkekler

  1. İstanbul Çamlıca Bilfen Ortaokulu
  2. Ankara Özel Bilfen Ortaokulu

Küçük Kızlar

  1. İstanbul Şehit Öğretmenler Ortaokulu
  2. Ankara Özel Çankaya Bilişim Ortaokulu

Nevşehir Basketbol küçükler müsabaka sonuçlar skor kızlar erkekler kategori ortaokulu şampiyon 2018 nisan İstanbul Çamlıca Bilfen Ortaokulu Ankara Özel Bilfen Ortaokulu Şehit Öğretmenler Ortaokulu Özel Çankaya Bilişim Ortaoku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Nevşehir İş İlanları
Nevşehir İş İlanları