1xbet

Nevşehir’de Genç Kadın Çiftçilerin Eğitimi Başladı

İŞKUR, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve KOSGEB arasındaki protokol ve Ahiler Kalkınma Ajansı’nın katkılarıyla Nevşehir’de KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri başladı.

Nevşehir’de Genç Kadın Çiftçilerin Eğitimi Başladı
Bu içerik 567 kez okundu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından kırsalda kadın girişimciliğin özendirilmesi, desteklenmesi ve yatırım imkânlarının geliştirilmesi, uygulanabilecek girişimci kadın çiftçi projelerinin hayata geçirilmesi ile kırsalda kadın girişimciliğinin arttırılması amacıyla 2015 yılında “kadın çiftçiler yayım projesi”  Kapsamında “Tarımda Kadın Girişimciliğin Güçlendirilmesi Programı” başlatıldı. Bu program 2018 yılında seçilmiş 29 ilde “Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor” ile kırsal alanda yaşayan ve yoğun olarak tarımın içinde yer alan genç kadınlara yönelik gerçekleştirilecek.

Bu kapsamda; İŞKUR, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve KOSGEB arasındaki protokol ve Ahiler Kalkınma Ajansı’nın katkılarıyla eskişehir escort ve Nevşehir’de gerçekleştirilmesi planlanan,  “KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri” 16.04.2018 tarihinde başladı.

Nevşehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde, AHİKA İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Birim Başkanı Hatice Arslan tarafından verilen ve 4 gün sürecek eğitimlerin ikincisi; 24 – 27 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek.

İşkur Gıda Tarım ve hayvancılık bakanlığı ahiler kalkınma ajansı destek hibe kosgeb kurs seminer ğroje eğitim genç kadın 2018 haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Nevşehir İş İlanları
Nevşehir İş İlanları