1xbet

Nevşehir’li Genç Kadın Çiftçilere Eğitim Verilecek

Aralarında Nevşehir’in de bulunduğu 29 ilde, Tarımda Kadın Girişimciliğin Güçlendirilmesi Programı kapsamında 16-19 Nisan 2018 ve 24 – 27 Nisan 2018 tarihlerinde eğitimler verileceği açıklandı.

Nevşehir’li Genç Kadın Çiftçilere Eğitim Verilecek
Bu içerik 492 kez okundu.

Aralarında Nevşehir’in de bulunduğu 29 ilde, Tarımda Kadın Girişimciliğin Güçlendirilmesi Programı kapsamında eğitimler verileceği açıklandı.

Edinilen bilgilere göre, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından kırsalda kadın girişimciliğin özendirilmesi, desteklenmesi ve yatırım imkânlarının geliştirilmesi, uygulanabilecek girişimci kadın çiftçi projelerinin hayata geçirilmesi ile kırsalda kadın girişimciliğinin arttırılması amacıyla 2015 yılında başlatılan “Kadın Çiftçiler Yayım Projesi”  Kapsamında “Tarımda Kadın Girişimciliğin Güçlendirilmesi Programı” ‘nda 2018 yılında seçilmiş 29 ilde “Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor” ile kırsal alanda yaşayan ve yoğun olarak tarımın içinde yer alan genç kadınlara yönelik eğitimler verilecek.

Bu kapsamda; Nevşehir’de, Ahiler Kalkınma Ajansı, İŞKUR, Nevşehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve KOSGEB işbirliğiyle “KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri” düzenlenecek.

Nevşehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde 16-19 Nisan 2018 ve 24 – 27 Nisan 2018 tarihlerinde Ahiler Kalkınma Ajansı İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Birim Başkanı Hatice Arslan tarafından verilecek eğitimler 4’er gün devam edecek.

12 Nisan 2018

Kadın Çiftçiler Yayım Projesi Genç Kadın çiftçi girişimcilik eğitim proje AHİLER kakkınma ajansı İşkur Gıda Tarım ve hayvancılık bakanlığı Kosgeb başvuru nasıl nereye ne zaman gerekli belgeler adres telefon Nevşehir haber 201
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Nevşehir İş İlanları
Nevşehir İş İlanları