1xbet

Nevşehirli İş İnsanlarına Dış Ticaret Anlatıldı

Nevşehir Sanayici ve İş adamları Derneği (NESİAD) ve Ekonomi Bakanlığı - Eximbank işbirliği ile Nevşehirli İş insanlarına Dış Ticaret Semineri verildi.

Nevşehirli İş İnsanlarına Dış Ticaret Anlatıldı
Bu içerik 600 kez okundu.

Nevşehir Sanayici ve İş adamları Derneği (NESİAD), Ekonomi Bakanlığı Dış Ticaret uzmanları ve Eximbank Kayseri Bölge Müdürlüğü tarafından Nevşehirli İş insanlarına “Dış Ticaret Semineri” verildi. Seminere NESİAD Başkanı Mustafa Ertaş, Başkan Yardımcısı Mehmet Kahraman, Dernek üyeleri ve Nevşehirli iş insanları katıldı.

Başkan Ertaş, Seminer öncesi söz alarak” İhracat firmanın ve ülkenin dünyadaki rekabet gücünü artırıyor. Firmalar yeni teknolojilere, metotlara ve yöntemlere uyum sağlayarak gelişimlerine katkı sağlarken, ülkeler için de dış ticaret dengesinin iyileşmesindeki tek yöntemdir. Bu yüzden bu seminerin bizlere katkı sağlayacağı, ihracatta önümüze çıkan engelleri ve destekleri görmemiz açısından çok önemli olacaktır.” Diye konuştu.

Seminere katılan eğitimcilerden, Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Dış Ticaret Uzmanı Deniz Gökbulut, firmalara Devletin ihracat yapan firmalara sağlamış olduğu destekler ve limitleri hakkında bilgi verirken, Dış ticaret uzmanı Setenay İyigün ise pazara giriş engelleri ve çözüm yolları, yaşanılan sıkıntıları ve nerelere nasıl başvuru yapılacağını anlattı.

Programın ikinci bölümünde Türk Eximbank ihracat kredi sigorta ve garanti programlarını anlatmak üzere Kayseri Bölge müdürü Ali Can, Eximbank kredileri, başvuru koşulları, ödeme şekillerini ve düşük faiz oranlarından bahsetti. Uzman yardımcısı Mustafa Çelik ise yapılan ihracatların nasıl sigortalanacağı, ürünlerin nasıl garanti alınacağı hakkında bilgi verdi.

 Seminer katılımcıların yoğun soru ve cevapları ile son buldu.

Nevşehir sanayici ve adamları iş insanları NESİAD Dış Ticaret Seminer haber 2018 Nisan Derneği İthalat İhracat Teşfik Hibe Başvuru nasıl nereye ne zaman Uzman Ekonumi Bakanlığı Eximbank
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Nevşehir İş İlanları
Nevşehir İş İlanları