1xbet

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173. Yıldönümü Etkinlikleri

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173. Yıl dönümü için Nevşehir'de bir dizi etkinlik düzenlendi.

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173. Yıldönümü Etkinlikleri
Bu içerik 509 kez okundu.

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173 Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde Şehit Polis Memuru Furkan Demir Trafik Eğitim Pisti Açılışı, Şehit Polis Memuru Emre Fıstıkeken Çeşmesi açılışı, Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binasında Şehit Polis Memuru Halil Gün Akıllı Sınıf açılışı, Nar Ek Hizmet Binası Yerleşkesi Şehit Polis Memuru Murat Hamleci Konferans Salonu Açılışı ve Şehit Polis Memuru Semih Turgut Çeşmesi Açılışı gerçekleştirildi.

Nevşehir İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay yapmış olduğu konuşmada şunları söyledi;

“Şehit Emre Fısıtıkeken Çeşmesi ile Tomurcuk Projesi Şehit Furkan Demir Trafik Eğitim Pisti’nin açılışına hoş geldiniz derken Teşkilatım ve şahsım adına hepinizi saygı ve şükranla selamlıyorum. Teşkilatımız uzun yıllardan beri terörle mücadele, yakın geçmişimizde 15 Temmuz Darbe girişimi, son olarak da Afrin’de ve diğer hizmetlerin yürütülmesi sırasında çok sayıda mensubunu şehit vermiş, yine çok sayıda arkadaşımızda gazi olmuştur. Bu yiğitlerden biri Özel Harekât Polisimiz Nevşehir Göre’li Emre Fıstıkeken, biride Diyarbakır ilimizde şehit olan Gülşehir’li Furkan Demir’dir. Bu kahramanlarımız ve diğer kahramanlarımızın isimlerini yaşatmaya devam edeceğiz.

İl Emniyet Müdürlüğümüz, Karayolları 67.Şube Şefliği, Belediye Başkanlığı, İl Özel İdare Genel Sekreterliği, Özel Altınyıldız Koleji, Özel Kardelen Koleji ve Özel Uğur Okulları ve Polis Eşleri Derneği’nin katkılarıyla şuan hizmete açacağımız 700 m²’lik alan çocuk trafik eğitim parkı olarak düzenlenmiştir. Bu kurumlarımıza katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Unutmadan bu projelere büyük katkı veren Sayın Valime, çeşmenin yapılışına öncülük eden Polis Eşleri Derneği Başkanı Seçgin Artunay ve yönetim kuruluna, Ercan Civelek’e, Nejdet Civelek’e ve proje paydaşımız İl Milli Eğitim Müdürümüz ve personeline şükranlarım sunar; Çeşmemizin ve projemizin hayırlı uğurlu olmasınız dilerim.”

Açılışlarda Emniyet Müdürlüğüne katkı ve destek veren Kamu Kurum ve Kuruluşları ve İş Adamlarına plaket ve Teşekkür Belgesi takdim edildi.

 

Türk Polis teşkilatı 173. yoldönümü Nevşehir Şehir polis Memuru Semih Turgut etkinlik Furkan Demir Mehmet Artunay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Nevşehir İş İlanları
Nevşehir İş İlanları