1xbet

Tayfur Urgenç: 4C’liler 4B’yi Harflerle Değil Haklarıyla İstiyor

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, 4/C’den 4/B’ye geçiş için yapılanlara “Yapılan düzenleme ile adeta dağ fare doğurdu.” diye konuştu.

Tayfur Urgenç: 4C’liler 4B’yi Harflerle Değil Haklarıyla İstiyor
Bu içerik 515 kez okundu.

Türk Eğitim Sen (TES) Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, 4/C’den 4/B’ye geçiş için yapılan düzenlemenin beklentileri karşılamadığını söyleyerek, “Yapılan düzenleme ile adeta dağ fare doğurdu.” diye konuştu.

Bu düzenleme ile 4/B içine giydirilmiş şekilde 4/C statüsünün devam ettirildiğini kaydeden Urgenç; Türk Eğitim Sen Genel Merkezi tarafından yargı sürecinin başlatıldığını söyledi. 4/C’den 4/B’ye geçişlerin yapıldığını belirten Urgenç, “Ancak ne özlük hakları ne nitelikleri ne de ücretleri değişti. Değişen, sadece statülerinin adıdır. Yani yapılan düzenleme, adeta Doğan görünümlü Şahin formatında.” Diye konuştu. Urgenç, çalışanların 4/C’den 4/B’ye geçirilirken öğrenim durumları ve unvanlara göre istihdam sağlanmadığına vurgu yaparak, düzenlemeyle geçici ve mevsimlik çalışmanın yani esnek istihdamın zemininin hazırlandığını ifade etti.

Urgenç açıklamasına şöyle devam etti; “Mevcut 4/B’lilerin ek ödeme oranları %70-80’lerde iken, 4/C’den geçirilenlerin oranı %20 ve ek ödemeleri 206,45 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca sigortalılık süresini dolduranların, mevcut 4/B’lilerden farklı olarak resen emekli edilme uygulaması devam ettirilmektedir. Yani dağ fare doğurmuş, adeta 4/B içine giydirilmiş şekilde 4/C statüsü devam ettirilmiştir. Bu aldatmaca karşısında sessiz kalmayacağız. Yargı sürecini başlatmış bulunuyoruz. Dilerim hukuk, çalışanların lehine hükmünü verecektir.”

Yardımcı Hizmetler Sınıfında görev yapan 110.000 civarında çalışan ciddi sorunlarla boğuştuğunu belirten Urgenç,  “Genel İdari Hizmetler sınıfına geçirilmesi için dilekçe kampanyası yaptık. Toplanan 11.000’i aşkın dilekçeyi Başbakanlığa gönderdik. Umarım kulak verilir. Takipçisiyiz.” diye konuştu.

10 Nisan 2018

TES Türk Eğitim Sen Nevşehir Tarfur Urgenç 4B 4C statü genel idari hizmet sendika haber 2018 Eğitim Bakanlığı Milli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Nevşehir İş İlanları
Nevşehir İş İlanları