1xbet

Nevşehir Kabak Çekirdeği Tescillendi

Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, Coğrafi İşaret Tescil başvurusu yapılan Nevşehir Kabak Çekirdeği'nde beklenen müjdeli haberi verdi. Nevşehir Kabak Çekirdeği Coğrafi İşaret Tescili ile koruma altına alınıyor.

Nevşehir Kabak Çekirdeği Tescillendi
Bu içerik 545 kez okundu.

Nevşehir Ticaret Borsası ile Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Nevşehir Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Nevşehir Ziraat Odası tarafından ortaklaşa yapılan çalışmalar sonucunda "Nevşehir Kabak Çekirdeği" Coğrafi İşaret Tescili ile koruma altına alınıyor.

Nevşehir Kabak Çekirdeği'nde Mutlu Son Türk Patent ve Marka Kurumu'nun dün yayınladığı Resmi Bültende ilan edildi. 1 Temmuz tarihine kadar askı sürecinde kalacağı belirtildi. Türk Patent ve Marka Kurumuna yapılan başvuru sonrası kurumca yapılan incelemeler tamamlanmış olup, Türk Patent ve Marka Kurumunca yayımlanan 02.04.2018 tarihli ve 26 sayılı Resmi Coğrafi İşaret Bülteninde Nevşehir Kabak Çekirdeği de yer aldı.

Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş yaptığı açıklamasında; ‘Coğrafi işaret, o ürünün o yöreye ait olduğunu tescilleyen bir belge. Bu manada Nevşehir Kabak Çekirdeğimiz için yaptığımız başvurunun olumlu sonuçlanmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Nevşehir Kabak Çekirdeği’nin Coğrafi İşaret Tescil Belgesi alması, hem markalaşma açısından hem de katma değer anlamında da son derece önemli. Şimdi bu ürünün markalaşarak kentimiz sınırları dışına çıkması, Türkiye ve dünyada hak ettiği yeri edinmesi açısından çok önemli bir adım attık.

Nevşehirli üreticilerimiz ve tüm tüketiciler için hayırlı olsun.”diye konuştu.

3 Nisan 2016

Nevşehir kabak çekirdeği kabak çekirdek tescil patent başvuru Ticaret Borsası Haber Nisan 2018 TSE
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Nevşehir İş İlanları
Nevşehir İş İlanları