1xbet

Gülşehir’de Nevruz Coşkusu

Gülşehir Şehit Hamide Sibel Çetinkaya Anadolu Lisesinde Nevruz coşkuyla kutlandı

Gülşehir’de Nevruz Coşkusu
Bu içerik 703 kez okundu.

Gülşehir Şehit Hamide Sibel Çetinkaya Anadolu Lisesi 2009 yılından beri kutladığı Nevruz bayramını bu yılda büyük bir coşkuyla kutlayarak adeta gelenekselleştirdi.

Tarihte kurulmuş 16 büyük Türk imparatorluğunun ve şu an bağımsız Türk Cumhuriyetlerinin bayrakları ile donatılmış okul bahçesinde Türk cumhuriyetlerinin milli şiirleri okunarak başlanan Nevruz Bayramında Okul Müdürü Nuh Korkmaz Nevruz’un önemini anlatan bir konuşma gerçekleştirdi.

Nevruz ateşinin de yakıldığı etkinlikte Türk müzikleri, Mehter eşliğinde ateşten atlandı. Yine Coşku dolu müzikler eşliğinde örs üzerinde öğrenciler ve öğretmenler Ergenekon’dan çıkış timsali demir dövdüler. Geleneksel oyunlar sergilendi. Türk kültüründeki yumurta boyama ve kırma yarışması yapıldı. Öğrenciler kendi aralarında hazırladıkları yarışmalarla doyasıya eğlendiler.

Nevruz bayramını bahara sevgiye yakışır bir şekilde kutladılar. Ağaç bayramı olması nedeni ile de sembolik ağaç dikimi gerçekleştirdiler.

Programa okulun tarih Öğretmeni iken Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı seçilen Tayfur Urgenç’te katılarak Türk müzikleri eşliğinde örs üzerinde demir dövdü. Bu geleneği devam ettirmelerinden dolayı emeği geçen öğretmen arkadaşlarına ve öğrencilere teşekkür etti.

Gülşehir Nevruz Kutlama Anadolu Lisesi haber 2018 Mart Tayfur urgenç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Nevşehir İş İlanları
Nevşehir İş İlanları