1xbet

Kardelen Koleji’nde Dilimiz Kimliğimizdir Konferansı

Nevşehir Özel Kardelen Koleji 5. Sınıf öğrencilerinin yürüttüğü ‘e-Twinning Etkinliği’ kapsamında düzenlenen ‘Dilimiz Kimliğimizdir’ konferansı verildi.

Kardelen Koleji’nde Dilimiz Kimliğimizdir Konferansı
Bu içerik 237 kez okundu.

Nevşehir Özel Kardelen Eğitim Kurumları 5. Sınıf öğrencilerinin yürüttüğü ‘e-Twinning Etkinliği’ kapsamında düzenlenen ‘Dilimiz Kimliğimizdir’ konferansı verildi.

Resmi Gazete’de yayımlanan Başbakanlık Genelgesi ile 2017 yılı ‘Dilimiz Kimliğimizdir’ başlığıyla Türk Dili Yılı neticesiyle düzenlenen çeşitli yarışmalarda, makale dalında Nevşehir birincisi olan Harun Çolak, Kardelen Koleji Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte kelimelerin ruhu olduğunu savundu. Dünya üzerinde konuşulan 6 bin dil olduğunu bunların 3 bin tanesini konuşan kişi sayısının bin kişiden daha az olduğunu ve Çince, İngilizce, Hintçe gibi 12 dilin dünyada çok yaygın konuşulduğunu söyledi. UNESCO verilerine göre her yıl dünyada 10 dilin unutulduğunu da dile getiren Çolak ‘Türkçemizi korumak, yaşatmak, zenginleştirmek ve gelecek nesillere inşa etmek hem kamu kurum ve kuruluşlarının hem de tüm toplum kesimlerinin ortak görevi olduğuna dikkat çekti. Konuşmasına Shakespeare’ın ‘Bana bir dil verin, size bir millet oluşturayım.’ Sözünü açıklayarak devam etti.

Sınıkçı kelimesinin bin 300 yıldır yaşadığını söyleyen Çolak, Kardelenli öğrencilerin meraklı sorularını cevaplayarak konferansı sonlandırdı.

26 Mart 2018

kardelen koleji e-Twinning dilimiz kimliğimiz konferansi dilimiz kimliğimiz konferans harun kolak 5. sınıf haber mart 2018
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Nevşehir İş İlanları
Nevşehir İş İlanları