1xbet

Nevşehir’de Çörekotu Çalışmalarına Başlandı

Nevşehir'de alternatif ürünlerin geliştirilmesi kapsamında ilk kez Avanos ilçesine bağlı Göynük Kasabasında 10 dekara çörekotu tohumu ekildi.

Nevşehir’de Çörekotu Çalışmalarına Başlandı
Bu içerik 469 kez okundu.

Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce projelendirilen "Yeni Tescil Çörekotu Çeşidinin Yayımı" için Demonstrasyon çalışmalarına başlandığı açıklandı.

Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan YILMAZ konuyla ilgili bir yaptığı açıklamada, Alternatif ürünlerin geliştirilerek Nevşehir ekonomisine katkı sağlamak ve çörekotunun üretimini ilimize kazandırmak amacıyla, Eskişehir Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü ve Nevşehir Ziraat Odası Başkanlığı işbirliğiyle ile yürütülen proje kapsamında Avanos ilçesine bağlı Göynük Kasabasında 5 dekar kuru ve 5 dekarda sulu olmak üzere 10 dekar çörekotu tohumunun ekimi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Avanos İlçe Tarım Müdürlüğü ve İl Müdürlüğü teknik personelleri gözetiminde gelişimi takip edilecek projeden güzel sonuçlar elde etmeyi hedeflediklerini belirten Yılmaz, yapılan çalışma sonucundan kamuoyuna bilgi verileceğini ifade etti.

 

23 Mart 2018

Nevşehir tarım çörekotu ilk kez Avanos Göynük haber fib Gülşehir Medya Mart Okan Yılmaz Ziraat Odası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Nevşehir İş İlanları
Nevşehir İş İlanları