1xbet

Nevşehir'e Diş Hekimliği Fakültesi ve Hukuk Fakültesi Açılacak

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesine Diş Hekimliği Fakültesi ile Hukuk Fakültesi kurulmasını onaylandı.

Nevşehir'e Diş Hekimliği Fakültesi ve Hukuk Fakültesi Açılacak
Bu içerik 805 kez okundu.

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesine (NEVÜ) Diş Hekimliği Fakültesi ile Hukuk Fakültesi kurulmasını onaylandı.

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı yaptığı açıklamada. YÖK tarafından Diş Hekimliği Fakültesi ile Hukuk Fakültesi’ne onay çıkmasının ardından bu kararın Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderileceğini belirterek,  “NEVÜ senatomuz Diş Hekimliği Fakültesi ile Hukuk Fakültesi’nin kurulması amacıyla bir karar almıştı. Bu kararın YÖK tarafından onaylanmasını bekliyorduk. Nihayet üniversitemize Diş Hekimliği Fakültesi ile Hukuk Fakültesi’nin kurulması amacıyla beklenen karar YÖK’ten çıktı.” Diye konuştu.

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ilgili yönetmelik ve kanunlar gereği olarak devlet kurumlarından görüş aldıktan sonra bu kararı Bakanlar Kurulu’na sevk edeceğini ifade eden Rektör Bağlı, “Bakanlar Kurulu’nun onayının ardından Diş Hekimliği Fakültesi ile Hukuk Fakültesi’nin kurulma kararı Resmi Gazetede yayınlandıktan sonra işlem tamamlanmış olacak. “ dedi.

23 Mart 2018

Nevşehir Üniversitesi Hacı Bektaş Veli Diş Hekimliği Hukuk Turizm Sağlık Meslek Yüksek Okulu giriş puan adres telefon Rektör
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Nevşehir İş İlanları
Nevşehir İş İlanları