1xbet

Kapadokya Teknopark’tan İlk Video Oyun Yazılımı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli, Ahi Evran ve Akdeniz Üniversitesi öğrencilerinden oluşan 4 kişilik bir ekip video oyunu geliştirmek için Kapadokya Teknopark ‘ta çalışmalarına başladı.

Kapadokya Teknopark’tan İlk Video Oyun Yazılımı
Bu içerik 288 kez okundu.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli,  Ahi Evran ve Akdeniz Üniversitesi öğrencilerinden oluşan 4 kişilik bir ekip Video oyunu geliştirmek için Kapadokya Teknopark ‘ta çalışmalarına başladı.

Ekip üyelerinden Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi MYO Bilgisayar Programcılığı son sınıf öğrencisi Halis Yorgancı, geliştirdikleri oyunun Türkçe arayüze ve Türkçe seslendirmeye sahip olduğunu, son yıllarda video oyun sektöründe senaryo kısırlığı nedeniyle tek oyunculu video oyun pazarında az sayıda örnek olmasının böyle bir çalışmaya başlamalarında en önemli motivasyon kaynağı olduğunu belirtti.

Kapadokya Teknopark A.Ş. bünyesinden faaliyet gösteren Merkez, girişimcilere fiziksel ortam (ofis alanı), mentorluk hizmetleri, uygun eğitim programları, networking için sosyal imkânlar, girişimci ile yatırımcı arasında köprü kurma, yönetim ve pazarlama desteği, profesyonel hizmetlerin nereden ve nasıl alınacağına dair destekler sunuyor.

 

22 Mart 2018

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversite Kapadokya teknopark Yazılım geliştirme video oyun haber MYO Bilgisayar yazılım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Nevşehir İş İlanları
Nevşehir İş İlanları