1xbet

Ömür Dediğin Programı Sunucusu Nevşehir’de Gençler ile Buluştu

TRT Haber Kanalında yayınlanan Ömür Dediğin programının sunucusu Zeliha İlhan Doymuş, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde gençlerle bir araya geldi.

Ömür Dediğin Programı Sunucusu Nevşehir’de Gençler ile Buluştu
Bu içerik 383 kez okundu.

TRT Haber Kanalında yayınlanan ve ilgi ile izlenen Ömür Dediğin programının yapımcısı ve sunucusu Zeliha İlhan Doymuş Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi tarafından düzenlenen söyleşiye konuşmacı olarak katıldı.

Üniversitenin Kültür ve Kongre Merkezi Karavezir Salonunda gerçekleştirilen söyleşide gençlerle bir araya gelen ‘Doymuş, Türkiye’de her geçen gün geniş ailelerin yok olup çekirdek ailelerin sayısının arttığını söyledi. Üniversiteli gençlere Ömür Dediğin programının felsefesini anlatan Doymuş, ömrün nasıl gelip geçtiğini ve bu yolculukta neler yaşandığını kendi tecrübelerinden, yaşadıklarından faydalanarak gençlerle karşılıklı bir konuşma içerisinde söyleşi yaptı.

Yaşlıların kendinden sonra gelen nesiller için bir yerden bir yere geçmek için köprü görevi üstlendiğini vurgulayan Doymuş, “Onlar geleneklerimizi, göreneklerimizi, değerlerimizi bizlere aşılayacak kültür köprüleri. O köprüleri biz ortadan kaldırdık. Biz arkamıza dönüp baktığımızda bizi biz yapan değerleri bugün gençlerimizde göremez hale geldik. Ya da çok az görüyor olduk” diye konuştu.

Söyleşinin ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdoğan Çiçek tarafından Zeliha İlhan Doymuş’a plaket takdim edildi.

22 Mart 2018

Nevşehir dediğin sunucu TRT haber Ömür ömür dediğin ne zaman saat Zeliha İlhan doymuş Hacı bektaş veli üniversitesi söyleşi gençler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Nevşehir İş İlanları
Nevşehir İş İlanları